Menu
چهارشنبه, 30 بهمن,1398

جزئیات خبر

جزئیات مطلب

برگزاری کارگاه استارتاپ با موضوع کارآفرینی در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 5 شهرستان خدابنده

در کارگاه استارتاپ، مهارت‌آموخته کارآفرین پیشکسوت مرکز شماره 5 سهروردی شهرستان خدابنده به کارآموزان مرکز معرفی شد به گزارش روابط ‌عمومی اداره‌کل: کارگاه استارتاپ با موضوع کارآفرینی توسط مرکز شماره 5 سهروردی شهرستان خدابنده و با حضور کریمی رئیس مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان خدابنده، کارشناس پارک علم و فناوری استان زنجان و جمعی از کارآموزان در محل مرکز سهروردی برگزار گردید. کثیرلو، مهارت‌آموخته کارآفرین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 5 سهروردی با حضور در این کارگاه درباره نحوه راه‌اندازی کسب و کار و مراحل پیشرفت خود برای کارآموزان مطالبی را بیان نمود .

به گزارش روابط ‌عمومی اداره‌کل: کارگاه استارتاپ با موضوع کارآفرینی توسط مرکز شماره 5 سهروردی شهرستان خدابنده  و با حضور کریمی رئیس مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان خدابنده، کارشناس پارک علم و فناوری استان زنجان و جمعی از کارآموزان در محل مرکز سهروردی برگزار گردید.

کثیرلو، مهارت‌آموخته کارآفرین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 5 سهروردی با حضور در این کارگاه درباره نحوه راه‌اندازی کسب و کار و مراحل پیشرفت خود برای کارآموزان مطالبی را بیان نمود .

کثیرلو در این کارگاه عنوان کرد: کارآفرینی صرفاً یک دانش نیست که با مطالعه و آموزش حاصل شود. و جوانان جویای کار باید در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را ببینند سپس وارد بازار کار شوند. این مهارت‌آموخته کارآفرین افزود: من پس از مهارت‌آموزی در مرکز سهروردی خدابنده و کسب توانمندی‌های لازم در این رشته ابتدا با یک نفر نیرو، کار خود را در زمینه جوشکاری اسکلت ساختمان شروع کردم و اکنون بحول و قوه‌الهی شش نفر نیروی کار ثابت برای 15 نفر از شهروندان در زمینه‌های در و پنچره‌سازی، اسکلت ساختمان و شیروانی کسب و کار ایجاد  نموده‌ام .

در ادامه محمدی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 5 سهروردی شهرستان خدابنده گفت: ترویج و گسترش فرهنگ کارآفرینی در فضای اقتصادی کشور دارای اهمیت ویژه‌ای بوده و این وظیفه‌ مهم می‌تواند از طریق ارائه آموزش‌های متنوع و متناسب با بازارکار منطقه توسط مراکز فنی و حرفه‌ای انجام گیرد و دعوت از کارآفرین پیشکسوت در کارگاه مذکور را فرهنگ‌سازی و الگو‌سازی کارآفرینی عنوان کرد.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 5 سهروردی شهرستان خدابنده در پایان افزود: از آنجایی که موضوع بیکاری یکی از مهمترین مسائل و مشکلات کشور است و با توجه به اینکه یکی از دلایل بیکاری در کشور فقدان مهارت‌های مورد نیاز بازار کار از سوی جویندگان کار بوده، انتظار می رود سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های مهارتی بتواند نقش بسزایی در کاهش میزان بیکاری وایجاد کارآفرینی ایفا کند چرا که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در تشکیل سرمایه انسانی از طریق تربیت نیروهای ماهر مورد نیاز بازارکار دارد.

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان