جزئیات خبر

جزئیات مطلب

توسعه‌ی مشاغل خانگی می‌تواند افراد غیرفعال اقتصادی جامعه را وارد چرخه‌ی اقتصاد کشور کند

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، پنل‌های تخصصی برق و الکترونیک، فناوری اطلاعات، اتومکانیک و صنایع غذایی با حضور اساتید دانشگاه برگزار شد.

نویسنده: واحد روابط عمومی/شنبه, 08 دی,1397/دسته ها: اخبار سایت, اطلاعیه ها, اخبار ویژه(برگزیده)

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
توسعه‌ی مشاغل خانگی می‌تواند افراد غیرفعال اقتصادی جامعه را وارد چرخه‌ی اقتصاد کشور کند

توسعه‌ی مشاغل خانگی می‌تواند افراد غیرفعال اقتصادی جامعه را وارد چرخه‌ی اقتصاد کشور کند
به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، پنل‌های تخصصی برق و الکترونیک، فناوری اطلاعات، اتومکانیک و صنایع غذایی با حضور اساتید دانشگاه و فنی و حرفه‌ای در سالن آمفی تأتر اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان برگزار شد.
در این مراسم محمدرضا انصاری،‌ مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان با اشاره به رشد اقتصادی در سایر کشورها گفت: دانشجویان و زنان خانه‌دار و سایر افراد می‌توانند وارد چرخه اقتصادی شوند و زمینه رشد اقتصادی را فراهم کنند. در کشورهای مختلف مثل چین و آمریکا و سایر کشورهایی که از نظر اقتصادی رشد بالایی دارند،‌ از دانشجویان و زنان خانه‌دار در بحث توسعه‌ی مشاغل خانگی استفاده می‌کنند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: یکی از پژوهش‌های ما در بخش توسعه‌ی مشاغل خانگی و آموزش‌هایی است که بتواند افراد غیرفعال اقتصادی جامعه را وارد چرخه‌ی اقتصاد کشور کند؛ زیرا در شرایط تحریم و رکود اقتصادی نیروی انسانی ماهر و توانمند در بازار کار می‌تواند یکی از شاخص‌های اصلی رشد اقتصادی باشد. وجود نیروی انسانی ماهر و توانمند هم برای جذب سرمایه‌گذار و هم در رشد اقتصادی کشور مفید و مؤثر است.
مهندس انصاری گفت: ‌تقاضای من این است که یکی از محورهای اصلی کار پژوهش در بخش توسعه‌ی مشاغل خانگی، نیازهای بومی و منطقه‌ای باشد که این امر بسیار مهمی است.
وی با اشاره به جایگاه و اهمیت امر پژوهش گفت: خواستن و توانستن دو امر جداناپذیر هستند، اما فراموش نکنیم که بین خواستن و توانستن تحقیق و پژوهش هم باید جایگاه خودش را داشته باشد؛ زیرا خواستن بدون مطالعه و پژوهش امری است که منابع ملی را به هدر می‌دهد که در گذشته این امر نادیده گرفته می‌شد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: آموزش‌های ما باید آموزش‌های تخصصی باشد و این امکان‌پذیر نخواهد شد مگر این‌که جایگاه پژوهش‌های کاربردی و مهارت‌بنیان را در سیستم آموزشی‌مان به معنی کامل کلمه تقویت کنیم و این امر نیازمند حمایت‌های مسؤولان استان است.

Print

تعداد نمایش ها (26)/نظرات (0)

x
دی ان ان