جزئیات خبر

جزئیات مطلب

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

دیوار بی‌اعتمادی باید فروریزد

نویسنده: روابط عمومی/پنجشنبه, 20 دی,1397/دسته ها: اخبار سایت, اخبار ویژه(برگزیده)

رتبه بندی این مطلب:
5/0
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:
دیوار بی‌اعتمادی باید فروریزد
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، جلسه‌ی تشریح و تبیین ابعاد طرح استقرار نظام نوین مدیریت آموزشگاه‌های آزاد با حضور دکتر اميرسعيد مصباح، مدیرکل دفتر مؤسسات كارآموزي آزاد و مشارکت‌های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان برگزار شد.
در این نشست مهندس محمدرضا انصاری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان ضمن تقدیر از حضور دکتر مصباح، مدیرکل دفتر مؤسسات كارآموزي آزاد و مشارکت‌های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و هیأت همراه گفت: در استان زنجان150 آموزشگاه آزاد وجود دارد که این تعداد در سه سال گذشته ثابت مانده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان با اشاره به وضعیت ضعیف اقتصادی در کشور گفت: وقتی چند آموزشگاه مجوز فعالیت می‌‌گیرد، چند آموزشگاه دیگر غیرفعال می‌شود که این حاکی از وضعیت بد اقتصادی در کشور است.
مهندس انصاری، تخصیص بودجه‌ی 2 میلیاردی را یکی از اقدامات مهم در راستای حمایت‌های مالی از آموزشگاه‌ها، عنوان کرد و گفت: این مبلغ که 20 برابر بودجه‌ی سال گذشته می باشد، برای تقویت بنیه‌ی مالی آموزشگاه‌ها و ارتقای آن‌ها است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان با اشاره به مشکلات مالی آموزشگاه‌ها افزود: آموزشگاه‌ها در رقابت با سایر مؤسسات در جذب کارآموز و ارائه‌ی آموزش‌های تخصصی با مشکل مواجه هستند و این، به دلیل پایین بودن توان مالی آموزشگاه‌ها می‌باشد.
انصاری یادآور شد: هم‌چنین، در کنار این تسهیلات روستایی که از طریق سامانه کارا، برای اشتغال پایدار روستایی انجام می‌شود مصوب شد، تعداد زیادی از آموزشگاه‌ها، از این تسهیلات استفاده کنند و شرط آن استمرار همکاری آن‌ها تا پایان کار است.
وی در ادامه با اشاره به بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی که همه ساله از طریق معاونت سیاسی استاندار و دفتر امور اجتماعی اعتباراتی را در اختیار استان‌ها قرار می‌دهند، گفت: طبق طرحی که اداره کل ارائه کرد و استقبال خوبی هم به‌عمل آمد، این اعتبار را در شهرستان ایجرود که کاندید این طرح است به صورت پایلوت و با اعتبار حدود یک‌صد میلیون اجرا خواهد شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، افزود: ما در استان زنجان، با همکاری اداره کل بهزیستی برای کودکان کار طبق تفاهم‌نامه‌ی انعقاد شده، آموزش‌هایی را انجام داده‌ایم.
مهندس انصاری با تأکید بر ضرورت اعتمادسازی گفت: تا زمانی که دیوار بی‌اعتمادی موجود بین بخش دولتی و آموزشگاه‌ها را خراب نکنیم، به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.
وی افزود: در حال حاضر نسبت عملکرد بخش غیردولتی و دولتی، 30 به70 است که اصلا قابل قبول نیست و باید بخش غیردولتی را فعال‌تر کنیم تا این نسبت به پنجاه پنجاه برسد.
در ادامه این نشست، دکتر اميرسعيد مصباح، مدیرکل دفتر مؤسسات كارآموزي آزاد و مشارکت‌های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نیز از فعال بودن حدود ۱۱ هزار و ۶۵۰ آموزشگاه در سراسر کشور خبر داد و گفت: این تعداد آموزشگاه، ۱۵۴میلیون نفر ساعت را در سال گذشته تحت آموزش قرار دادند.
وی با اظهار خرسندی از این‌که زنجان از جمله استان‌هایی است که با وجود ۱۵۲ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای، عملکرد قابل قبولی را ارائه کرده است، افزود: از آن جمله می‌توان به اعطای تسهیلات ۲۰ میلیارد ریالی برای آموزشگاه‌های خود از راه‌های قانونی نام برد که نسبت به نرم کشوری عدد قابل توجهی است.
دکتر مصباح در پایان اظهار کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در سطح کشور در مقوله آموزش، از سرآمدان در این حوزه به‌شمار می‌آید.

Print

تعداد نمایش ها (63)/نظرات (0)

فایل ها برای دانلود

x
دی ان ان