Menu
یکشنبه, 29 اردیبهشت,1398

جزئیات خبر

جزئیات مطلب

هم اندیشی در راستای تبیین برنامه های مشاوره و هدایت شغلی- آموزشی

به گزارش روابط عمومی در راستای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و آشنایی با پتانسیل های آموزش مهارتی و در راستای تعامل با کاریابیهای غیردولتی،کانون کارآفرینان و انجمن مراکز مشاوره شغلی و کارآفرینی استان جلسه هم اندیشی با رویکرد تبیین برنامه های مشاوره و هدایت شغلی- آموزشی با حضور مدیرکل امور اقتصادی استانداری ، روسا و کارشناسان اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی وشهرستانها، مدیران کاریابیهای غیردولتی، روسای انجمن و کانون کارآفرینان استان ، مدیران مراکز کارآفرینی،مدیرکل و مسئولین و کارشناسان محترم مشاوره آموزش فنی و حرفه ای در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید .

محمدرضا انصاری مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای گفت: هدف از این نشست تعامل بخش دولتی و غیردولتی در احصا نیازهای آموزشی و نحوه استفاده از خدمات قابل ارائه توسط کاریابیها، مراکز آموزشی، مراکز مشاوره شغلی و کارآفرینی به متقاضیان و افراد جویای کار می باشتد. یکی از مهمترین چالشتهای پیشرو در فرآیند آموزش های مهارتی، تعیین مسیر صحیح حرفه ای شغلی کارآموزان،کارجویان جویای کار و متقاضیان آموزش های مهارتی در زمان پذیرش، حین کارآموزی و جذب در بازار کار می باشد.

آبی پور مدیرکل امور اقتصادی استانداری هدف از برگزاری این هم اندیشی بیان کرد:هدف اصلاح فرآیندی است که توانمندسازی نیروی کار بهتر و قوی تر شکل گیرد و برنامه تعامل بخش دولتی و خصوصی است. بنابراین به گونه ای باید برنامه ریزی شود تا در نتیجه تعامل و همکاری این چند نهاد مرتبط)مراکز آموزش فنی و حرفه ای،کاریابیها و مراکز مشاوره شغلی( آموزشها بهره وری لازم را داشته باشد. در حال حاضر باید فرآیندی طراحی شود که در مراکز آموزش فنی و حرفه ای به عنوان یک برنامه عملیاتی قابلیت اجرایی داشته باشد. پیشنهاد می شود نرم افزاری طراحی شود تا بتواند این ساختار را به یکدیگر بصورت بهینه و سازنده مرتبط کند.بر اساس قانون کار که یک قانون آمره است در مورد روابط کارگر و کارفرما، الزاماتی باید اتفاق بیافتد تا روابط کارگر وکارفرمایی برقرار شود. تنها اصل 138 قانون اساسی اجازه دارد مصوباتی بدهد که در ردیف قانون باشد نظیر: طرح کارورزی،طرح محیط کار واقعی به عنوان قرارداد آموزشی ابلاغ شده و تنها در این صورت حاکمیت کارگر و کارفرما اتفاق نمی افتد.

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: اخبار سایتتعداد نمایش ها: 39

کلمات کلیدی:

x
دی ان ان