Menu
پنجشنبه, 08 خرداد,1399

جزئیات خبر

جزئیات مطلب

بازدید مهندس محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای از کارگاه مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی صنایع تولیدی پوشاک

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای با حضور در کارگاه مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی صنایع تولیدی پوشاک از این کارگاه بازدید کرد به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای به همراه رؤسای مراکز منتخب، از کارگاه مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی بازدید کرد. در این بازدید مهندس محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مقوله‌ی كارآفرینی و ایجاد اشتغال با توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در جامعه ضروری برشمرد و تاكید كرد: انتقال مهارت‌های مختلف به افراد جامعه‌ی هدف، پركردن فضا یا خلاءهای مهارتی افراد، ایجاد فضاهای كاری تازه، فراهم سازی زمینه‌های پرورش افكار در كنار فرصت‌های شغلی، رفع نیازهای بازار كار با رشد افراد كارآفرین از كاركردهای موثر آموزش‌های تخصصی به شمار می‌رود. به همین منظور سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور با توجه به اهمیت موضوع اشتغالزایی چندین محور را در برنامه‌های خود قرار داده است كه در این میان می‌توان به طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی اشاره كرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای به همراه رؤسای مراکز منتخب، از کارگاه مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی بازدید کرد.

در این بازدید مهندس محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مقوله‌ی كارآفرینی و ایجاد اشتغال با توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در جامعه ضروری برشمرد و تاكید كرد: انتقال مهارت‌های مختلف به افراد جامعه‌ی هدف، پركردن فضا یا خلاءهای مهارتی افراد، ایجاد فضاهای كاری تازه، فراهم سازی زمینه‌های پرورش افكار در كنار فرصت‌های شغلی، رفع نیازهای بازار كار با رشد افراد كارآفرین از كاركردهای موثر آموزش‌های تخصصی به شمار می‌رود. به همین منظور سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور با توجه به اهمیت موضوع اشتغالزایی چندین محور را در برنامه‌های خود قرار داده است كه در این میان می‌توان به طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی اشاره كرد.

در ادامه این بازدید، مهندس محمدرضا انصاری، بر استمرار روند تقاضا محوری بجای عرضه محوری توسط این اداره کل در سطح استان یاد کرد و از جایگزینی تقاضا محوری به جای عرضه محوری، بر روی تعریف فرآیند آموزشی مبتنی بر نیاز بازار کار و مطابق شده آموزش با درخواست صنایع و صنوف مستقر در سطح استان تاکید نمود. و افزود استان زنجان در صنایع پوشاک توانمندی زیادی دارد و با حمایت جدی از آنها می‌توان به نتایج ارزشمندی رسید.

 

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان