Menu
چهارشنبه, 25 تیر,1399

جزئیات خبر

جزئیات مطلب

برگزاری کارگاه دوره‌ی آموزشی آیین نگارش و مکاتبات اداری

کارگاه دوره‌ی آموزشی آیین نگارش و مکاتبات اداری ویژه کارکنان در سالن جلسات اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل: دوره‌ی آیین نگارش و مکاتبات اداری با حضور کلیه کارکنان شاغل در پست‌های مختلف اداری، به منظور آشنایی با روش نگارش و نحوه استفاده از دستور زبان فارسی در مکاتبات اداری برگزار شد.

مدرس اين دوره‌ی آموزشی آقاي دکتر رحمت اله بیگدلی بوده كه به تفصيل پيرامون موضوعات مرتبط، مطالب مبسوطي را بیان کرد.

اجرای چنین دوره‌ای بسیار حائز اهمیت بوده و شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با انواع گزارش، ارکان گزارش و مراحل تنظیم آن، نقش مکاتبات اداری در سازمان ها، شناخت نامه های اداری، انواع آن و ضوابط مورد عمل در تدوین آن، مراحل و نحوه تهیه و تنظیم نامه های اداری و صورتجلسه، نگارش اداری،  نشانه گذاری، ویرایش و پردازش نوشته‌های اداری، آیین نگارش، ساده نویسی و شرایط آن در انواع مکاتبات، نثر اداری،  پیش نویسی و طرز تهیه آن، آشنا شدند

مکاتبات اداری پیش از هر چیز، وسیله ای ارتباطی در ارتباطات انسانی و ابزار انتقال مفاهیم است، لذا نوشتن نامه نیز همانند ابزارهای زبانی دیگر، وسیله‌ای است برای بیان منظور و مقصود هر فرد و ارتباط با سایر افراد.

نقش مکاتبات اداری در جریان امور به سرنوشت سازمان از نظر موفقیت یا شکست آن بستگی دارد. بدین معنا که با کوچک‌ترین اشتباهی در نگارش یک نامه امکان از دست رفتن فرصت و منافع سازمان و یا بیان بهتر یک مطلب و زیبایی نوشتار یا رعایت نکاتی در نوشتار اداری به ارتقای مالی، اداری و معنوی سازمان و کارمند منجر گردد.

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: اخبار سایتتعداد نمایش ها: 284

کلمات کلیدی:

x
دی ان ان