Menu
جمعه, 20 تیر,1399

جزئیات خبر

جزئیات مطلب

بمناسبت هفته پژوهش نشست خبری مدیرکل با اصحاب رسانه برگزار شد

روابط عمومی: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در نشست خبری با اصحاب مطبوعات و رسانه استان گفت: طبق هدف‌گذاری‌های این اداره‌ کل، دوره‌ آموزش‌های تخصصی در زمینه‌های برق، آی تی، آی سی تی و الکترونیک برای علاقمندان و متقاضیان این رشته‌ها در فنی و حرفه‌ای استان برگزار می‌شود.
مهندس محمدرضا انصاری در این نشست که به ‌مناسبت هفته پژوهش برگزار شد، گفت: با توجه به وجود دانش‌آموختگان در رشته‌های علوم کامپیوتری، فرصت‌سازی برای ایجاد بازار کار و آموزش‌ با کم‌ترین هزینه و سرمایه امری مهم است.
وی با تأکید به مسأله‌ی توسعه اشتغال در استان افزود: طبق هدف‌گذاری که برای توسعه اشتعال در استان انجام شده، وجود نیروی‌های متخصص و دانشجویانی که تخصص لازم در رشته‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشند، ‌ضروری است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: اپلیکیشن‌ برنامه‌های کاربردی و حضور در عرصه فضای مجازی، از جمله راهکارهای درآمدزا در رشته‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات است که به کمک مربیان متخصص در اداره کل فنی و حرفه‌ای زنجان تولید شده است.
وی افزود: این اپلیکیشن در سایت اداره کل و آپارات بارگزاری شده است. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل فنی و حرفه‌ای استان و آپارات به طور رایگان از این برنامه استفاده کنند.
مهندس انصاری در خصوص اشتغال کارآموزان گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای در فرآیند اشتغال به‌صورت مستقیم دخالت ندارد، بلکه نیروی ماهر را آموزش می‌دهد که باید سایر دستگاه‌های تخصصی از این نیروها و ظرفیت‌ها نهایت استفاده را داشته باشند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: تلاش می‌کنیم تا مراکز فنی و حرفه‌ای به مراکز خلاقیت و نوآوری تبدیل شود. برای دستیابی به افق ترسیم شده باید فرهنگ‌سازی شود و در این میان با مشارکت بخش خصوصی و حمایت‌های دستگاه‌های دولتی می‌توان به مهارت‌آموزی و حل معضل بیکاری کمک به‌سزایی کرد.
وی در پایان جلسه با اشاره به نقش رسانه‌ها در توسعه‌ی فرهنگ مهارت‌آموزي گفت: سهم بودجه آموزش‌هاي مهارتي مبلغ ناچیزی است و با چنين بودجه‌اي نمي‌توان اين پيام را به جامعه انتقال داد كه آموزش‌هاي مهارتي جدي است. این در حالی است که رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در توسعه فرهنگ مهارت‌آموزي داشته باشند. بر همین اساس از مطبوعات استان انتظار می‌رود که با اطلاع‌رسانی‌های لازم در راستای توسعه فرهنگ مهارت‌آموزي یاری‌گر این اداره کل باشند.

فایل ها برای دانلود

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
1/0

دسته ها: اخبار سایتتعداد نمایش ها: 373

کلمات کلیدی:

x
دی ان ان