Menu
پنجشنبه, 08 خرداد,1399

جزئیات خبر

جزئیات مطلب

دیدار مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور/ تاکید بر مهارت‌آموزی و توانمندسازی زنان

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در دیدار با رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: با مهارت‌آموزی زنان، ظرفیت اقتصادی عظیمی شکوفا خواهد شد. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: فریبا نـظری مشاور وزیـر کشور در امـور زنان و خانواده در این دیدار با اشاره به اهمیت مهارت آموزی زنان گفت: در سطح کشور تعامل مناسبی میان دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها و ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها شکل گرفته که توانمندسازی زنان را در پی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:  فریبا نـظری مشاور وزیـر کشور در امـور زنان و خانواده در این دیدار با اشاره به اهمیت مهارت آموزی زنان گفت: در سطح کشور تعامل مناسبی میان دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها و ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها شکل گرفته که توانمندسازی زنان را در پی داشته است.
مشاور وزیر کشور افزود: استفاده از ظرفیت‌های مشترک طرفین می‌تواند گامی موثر در تحقق ساخت مستحکم اقتصاد داخلی ارزیابی شود، زیرا با توانمندسازی و مهارت‌آموزی نیمی از جمعیت فعال کشور، ظرفیت اقتصادی عظیمی شکوفا خواهد شد.
نظری تصریح کرد: در حال حاضـر با توجه به گسترش و تـنوع بازار و سلیقه‌ی مـخاطب، نـیازمند آموزش‌های نوین و انتقال خلاقیت و نوآوری در امر تولید و بازاریابی به زنان  شاغل در حوزه صنایع دستی و مشاغل خانگی هستیم که با حمایت های سازمان فنی و حرفه‌ای این مهم محقق خواهد شد.
این مقام مسئول افزود: با شکل‌گیری هـمکاری فرابخشی اهـداف متعالی از پـیش تعیین شده در حوزه تولید، اشتغال و شکوفای اقتصاد نیز  محقق خواهد شد.
همچنین عـلی اوسط هـاشمی رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در این دیـدار ضمن تایید ضرورت آمـوزش و توانمند سازی زنان در خصوص انعقاد تفاهم نامه مشترک سه جانبه فـی مابین  دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور، سـازمان امور اجتماعی و سازمان فـنی و حرفه‌ای کشور اعلام آمادگی کرد.
رییس سازمان فـنی حرفه‌ای کشور افـزود: سرمایه اجتماعی مـهم ترین رکن یک نظام  اجتماعی و تـوانمند سازی زنان ارتقاء سـرمایه اجتماعی را به دنبال خواهد. در همین راستا تـوانمند سازی و مجهز نمودن مربیان زن کشور به الگو های آموزشی نوین و علوم جدید در اولویت قرار خواهد گرفت.
هـمچنین وی خواستار تدوین فهرستی از نیازهای آموزشی و ظرفیت های قابل اعتنای استان ها و مناطق مختلف  با محوریت حوزه زنان و خانواده وزارت کشور، به منظور برنامه ریزی و همکاری فرابخشی توسط سازمان فنی و حرفه‌ای کشور شد.

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان