Menu
پنجشنبه, 08 خرداد,1399

جزئیات خبر

جزئیات مطلب

پيام تسليت مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به‌مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسگري (ع)

مهندس محمدرضا انصاری با صدور پیامی، شهادت یازدهمین پیشوای شیعیان حضرت امام حسن عسگری (ع) را تسلیت گفت . به گـزارش روابـط عمومی اداره‌کل آمـوزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: متن پیام مـهندس محمدرضا انصاری مـدیرکل آمـوزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به این شرح است: شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) دردی برای شیعیان آن حضرت است که آن را با "اللهم عجل لولیک الفرج" تـسکین می‌دهند.آن امام در همه صفات پسندیده انسانی و فضایل اخلاقی در حد کمال بودند که در آن میان عبادت، شجاعت و صلابت روحی، قوت قلب، صیانت نـفس و جرات و شهامت، فـروتنی، گشاده‌رویی و سـخاوت و بـخشندگی، زهـد و ساده زیـستی و ترغیب به خدمت رسانی از ویـژگی‌های شخصیتی ایشان به شمارمی آید.

به گـزارش روابـط عمومی اداره‌کل آمـوزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:  متن پیام مـهندس محمدرضا انصاری مـدیرکل آمـوزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به این شرح است:
 شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) دردی برای شیعیان آن حضرت است که  آن را با "اللهم عجل لولیک الفرج" تـسکین می‌دهند.آن امام در همه صفات پسندیده انسانی و فضایل اخلاقی در حد کمال بودند که در آن میان عبادت، شجاعت و صلابت روحی، قوت قلب، صیانت نـفس و جرات و شهامت، فـروتنی، گشاده‌رویی و سـخاوت و بـخشندگی، زهـد و ساده زیـستی و ترغیب به خدمت رسانی از ویـژگی‌های شخصیتی ایشان به شمارمی آید.
آن بـزرگوار به همه انسان ها عشق می‌ورزید و هـمواره با آنان به نیکی و احسان رفتار می‌کرد وی در میان علویان، فرماندهان ارشد نظامی، وزرا و همه مردم نمونه و الگو بود. با هر کس سخن می‌گفت، او را می‌ستود و به نیکی یاد می‌کرد. آن امام والامقام در عصرخویش بزرگوارترین عابدترین خویشتن دارترین افراد به شمار رفته و دارای اندیشه بلند، زبانی گویا، پرجاذبه و برخوردار از اخلاق نیک بود. امام یازدهم شیعیان با مردم بسیارمهربان و نسبت به ضعیفان و افراد تهی دست بسیار بخشنده بودند.
در روزگار ما وظیفه علما و اندیشمندان این است که بیش از پیش شخصیت آن امام بـزرگوار را به آحاد مردم و به خصوص قشرجوان معرفی کنند تا زندگی سراسر فراز و نشیب آن حضرت سرلوحه زندگی آنان قرارگیرد.
اینجانب سالروز شهادت یازدهمین اختر تابناک ولایت و امامت، حضرت امـام حسن عسگری علیه السلام را به عموم مردم ولایتمدار استان زنـجان تسلیت عـرض نموده و آرزومـندم همه با استعانت از ذات پاک اهـل بیت و ائـمه اطهار (علیهم السلام) ، در درک فیوضات الهی آن بزرگواران کوشا باشیم .

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان