Fa     En
پنجشنبه, 16 اردیبهشت,1400
Menu

اخبار

بیش از 17 هزار و657 نفر در استان زنجان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: در 12 ماه سال‌جاری 17 هزار و 657 نفر - دوره، آموزش‌های مهارتی در قالب دوره‌های فنی و حرفه‌‌ای برای متقاضیان در استان ارائه شده است.

نویسنده: واحد روابط عمومی/یکشنبه, 15 فروردین,1400/دسته ها: اخبار سایت

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
بیش از 17 هزار و657  نفر در استان زنجان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، با اعلام این خبر افزود:  این آموزش‌ها در دو بخش دولتی "مرکز ثابت و سیار شهری" و بخش خصوصی به جامعه هدف فنی و حرفه‌ای استان زنجان ارائه شده است.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی یاد شده توسط مراکز دولتی و بخش خصوصی،  برای افراد فاقد مهارت و جویای کار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اضافه کرد: در این مدت در بخش دولتی 13 هزار و 941 نفر - دوره در قالب دو میلیون و 558 هزار نفر - ساعت آموزش‌های مهارتی را دریافت کردند و در بخش غیر دولتی نیز سه هزار و 716 نفر - دوره در قالب 655 هزار و 014 نفر- ساعت آموزش‌های لازم مهارتی را فرا گرفتند.

وی بیان داشت: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در آزمون‌های مهارتی با 6  هزار و 614 نفر شرکت کننده توانست 6 هزار و 550  نفر قبولی داشته باشد.

انصاری خاطر نشان کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان دامنه وسیعی از مخاطبان را تحت آموزش‌های مهارتی قرار می‌دهد که از آن جمله می‌توان به جامعه هدف شامل آسیب دیدگان اجتماعی، افراد دارای معلولیت، دانشجویان، دانش‌آموزان، زنان خانه‌دار و سرپرست خانوار، زندانیان، سربازان وظیفه، معتادان بهبود یافته و شاغلان بنگاه‌های اقتصادی ساکنان مناطق روستایی اشاره کرد.

12 مرکز دولتی و 176 آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش‌های مهارتی در استان  فعال هستند.

 

Print

تعداد نمایش ها (78)/نظرات (0)

x
دی ان ان