Fa     En
ﺳﻪشنبه, 18 مرداد,1401
Menu

آموزش مجازی

محتوای الکترونیکی چیست؟

محتوای الکترونیکی به مجموعه مستنداتی شامل عکس، متن و انیمشن‌های صوتی و تصویری اطلاق می‌شود که به کمک برنامه‌های ساخت و تولید محتوا به وجود آمده‌اند تا یک مبحث را آموزش دهند و یا اطلاعاتی به کاربر ارائه دهند و حتی می‌تواند کاربر را سرگرم نمایند. در نگاهی کلی‌تر می‌توان گفت محتوای الکترونیکی به محتواهایی گفته می‌شود که از طریق کامپیوتر قابل دیدن باشد. به عنوان مثال: سی‌دی‌های آموزشی ارائه شده توسط آموزش و پرورش را می‌توان یک محتوای الکترونیکی دانست و وب سایت‌ها نیز یک نوع محتوای الکترونیکی‌اند که در معرض دید کاربران قرار می‌گیرد.   

 

آموزش تولید محتوای الکترونیکی یکی از شغل‌های پر درخواست امروزه کسب و کارهای اینترنتی می‌باشد، تولید محتوای الکترونیکی به صورت‌های متفاوتی امکان پذیر است برای مثال نرم افزارهای بازی، فایل‌های آموزشی و انواع نرم‌افزارهای بانک اطلاعاتی نمونه‌ای از ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی می‌باشد.

در دنیای امروزه یادگیری آنلاین و مجازی جزء مسائل مهم به شمار می‌رود زیرا انسان‌ها به دنبال صرف وقت کمتر و عدم حضور فیزیکی در آن سازمان یا مؤسسه هستند. در حال حاضرنیاز به تولید محتوای الکترونیکی از هر زمانی بیشتر است، زیرا وقت برای افراد حکم طلا را پیدا کرده است. اما نکته قابل توجه این است که امکانات دوره آموزش تولید محتوای الکترونیکی با امکانات موجود در کلاس‌های آموزش حضوری قابل قیاس نیست.

مزایای استفاده از محتوای الکترونیکی

  • استفاده از محتوای الکترونیکی با داشتن جذابیت بصری و شنیداری امر یادگیری را تسهیل می‌بخشد.

  • برای افراد در سنین مختلف استفاده از محتوای الکترونیکی راحت است.

  • محتوای الکترونیکی و استفاده از محتوای الکترونیکی محدودیت زمانی و مکانی ندارد و در همه جا قابل دسترس است.

در یک دسته‌بندی کلی می‌توان ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی را به صورت زیر تقسیم‌بندی کرد:

  • ابزارهای تولید متن: پرزنتر presenter  - پاورپوینت  PowerPoint  -اکروبات ریدر Acrobat reader

  • ابزارهای تولید انیمیشن: فوتر ایمپکت  Photoimpact – فوتوشاپ Photoshop  – اسنگیت    Snagit

  • ابزارهای کاربردی برای ویرایش و ساخت فیلم: فلش Flash – تری دی مکس ۳d max

  • ابزارهای تولید و ساخت لوگو و نشان: فتوشاپ Photoshop –  ایلوستریتور illustrator

  • ابزارهای تولید اسلاید های ارائه حرفه ای: پاور پوینت  PowerPoint

  • و در نهایت ابزار های تولید آزمون: کویز بیلدر

گونه‌ای دیگر از محتوای الکترونیکی، محتوای سایت‌ها می باشند، این نوع محتواها در دسترس عموم افراد حاضر در اینترنت می‌باشد و مانند سی دی های آموزشی نیستند.

نکته پایانی در زمینه آموزش تولید محتوا الکترونیکی

و نکته آخر این که تولید محتوا امری زمان بر می‌باشد و کسب رتبه به وسیله محتوا می‌توان گفت روندی آهسته دارد. از تولید محتوا نا امید نشوید چرا که تنها راه اصولی رشد در گوگل و صدرنشینی شما تولید محتوا با کیفیت می‌باشد. اگر به دنبال محلی برای مشاهده آموزش‌های تولید محتوای الکترونیکی می‌باشید وب سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان www.zntvto.ir  انتخاب درستی می‌تواند باشد.

replica watches for sale
دی ان ان
123movies