Fa     En
جمعه, 07 آذر,1399
Menu

جزئیات خبر

RSS

جزئیات مطلب

تعویق نوزدهمین مسابقات ملی‌مهارت

تعویق نوزدهمین مسابقات ملی‌مهارت

با تصمیم سازمان جهانی مهارت ( WSI) مبنی بر تعویق یک‌ساله مسابقات جهانی مهارت با هدف جلوگیری از ایجاد فاصله زمانی بین زمانبندی برگزاری...

0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهل و ششمین دوره از مسابقات جهانی مهارت یک‌سال به تعویق افتاد

چهل و ششمین دوره از مسابقات جهانی مهارت یک‌سال به تعویق افتاد

برابر اعلان رسمی سازمان جهانی مهارت و به دلیل همه گیری بیماری کرونا، مسابقات جهانی مهارت 2021 چین به مدت یک‌سال به تعویق افتاد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: برابر اعلان رسمی سازمان جهانی مهارت و به دلیل همه گیری بیماری کرونا، مسابقات جهانی مهارت 2021 چین به مدت یک‌سال به تعویق افتاد

زمان برگزاری مسابقات شانگهای در بازه زمانی اکتبر تا نوامبر 2022 (مهر تا آبان 1401) خواهد بود.

در همین راستا مسابقات جهانی مهارت لیون(فرانسه) نیز از سال 2023 به سال 2024 منتقل گردید.

طبق مصوبات سازمان جهانی مسابقات شرایط سنی داوطلبین به دلیل وضعیت پدید آمده برای مسابقات 2022 چین تغییری نخواهد داشت.

نویسنده: markaz
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خبر داد: کسب رتبه دوم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خبر داد: کسب رتبه دوم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، در حوزه امر به معروف و نهی از منکر موفق به کسب رتبه دوم در بین دستگاه‌های اجرایی استان شد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در سال ۱۳۹۸ بر اساس شاخص‌های مد نظر از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع، اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان موفق به کسب مقام دوم در بین دستگاه‌های اجرایی استان شد..

مهندس محمدرضا انصاری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ضمن ابراز رضایت از فعالیت‌های کمیته امربه معروف و نهی از منکر اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، این موفقیت را مرهون تلاش اعضای کمیته مذکور عنوان کرد و گفت : امر به معروف و نهی از منکر مساله بسیار مهمی است و در این رابطه باید از تمام توان خود در تحقق این فریضه استفاده نماییم.

 وی در خاتمه با اشاره به اهمیت امربه معروف و نهی از منکر ، اظهار داشت: اگر امر به معروف و نهی از منکر ابتدا از خود ما آغاز و در ادارات و نهادهای دولتی نیز اجرا شود و همگان ملزم به رعایت آن باشند، بی‌شک رعایت این مهم، در بین مردم نهادینه خواهد شد.

نویسنده: markaz
0 نظرات
رتبه مطلب: 2/0
تفاهم‌نامه همکاری آموزشی فی ما بین اداره‌کل آموزش فنی حرفه‌ای استان زنجان و اداره‌کل ورزش و جوانان این استان منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری آموزشی فی ما بین اداره‌کل آموزش فنی حرفه‌ای استان زنجان و اداره‌کل ورزش و جوانان این استان منعقد شد

در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان، تلفیق دانش با مهارت و بسترسازی مناسب جهت آشنایی هر چه بیشتر جوانان با فرهنگ کار و اشتغال و مهارت‌آموزی و استفاده از فرصت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، ارتقای کیفیت خدمات و محتواهای آموزشی با هدف استفاده هدفمند از فرصت‌های فناوری و آموزش‌های مجازی و الکترونیکی، تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین آموزشی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای و اداره‌کل ورزش و جوانان این استان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: این تفاهم‌نامه با حضور محمدرضا انصاری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و علی خلیلی چیچکی، مدیرکل ورزش و جوانان استان در راستای سیاست‌های سازمان و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی با هدف استفاده هدفمند از فرصت‌های فناوری و آموزش‌های مجازی و الکترونیکی، منعقد شد.

بنابراین گزارش؛ در این تفاهم‌نامه برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی و مهارت‌آموزی به جوانان، اطلاع‌رسانی دوره‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به گروه مخاطب جوان و درج لینک سامانه در سایت اداره‌کل، طرح مسائل و ارائه گزارش اقدامات انجام شده مشترک در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان در کمیته تخصصی اوقات فراغت استان، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای در حوزه ازدواج و خانواده به گروه مخاطب و کارکنان جوان طرف مقابل.

این گزارش می‌افزاید؛ معرفی مراکز و دوره‌های آموزشی و ظرفیت‌های آموزشی مراکز برای جوانان مخاطب اداره کل ورزش و جوانان، تولید محتواهای آموزشی و به اشتراک گذاری محصولات آموزشی با اداره‌کل ورزش و جوانان، اعلام عنواین محتوای آموزشی پیش بینی شده و لینک سامانه‌های آموزشی به ورزش و جوانان جهت اطلاع‌رسانی، ثبت اطلاعات پایگاهها، برنامه‌ها و مخاطبان در سامانه جامع اوقات فراغت جوانان استان،   

همچنین اطلاع رسانی در خصوص محتواهای آموزشی مجازی بارگذاری شده در قالب تفاهم‌نامه مذکور به گروه‌های هدف، همکاری در تدوین و تولید و تلاش مداوم در جهت تنوع بخشی و کیفیت بخشی به محتواهای تهیه شده، از تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه است.

این تفاهم­نامه به مدت یک سال در 7 ماده و 12 بند در2 نسخه تهيه و تنظيم گرديده و به امضاي طرفين رسيده است و هر نسخه حكم اصل را دارد و به تنهايي داراي سنديت لازم مي­باشد.

نویسنده: markaz
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
پیام تبریک مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به‌مناسبت هفته بسیج

پیام تبریک مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به‌مناسبت هفته بسیج

مهندس محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، طی پیامی فرا رسیدن هفته بسیج را تبریک گفت .

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: مهندس محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، طی پیامی فرا رسیدن هفته بسیج را تبریک گفت .

در متن این پیام آمده است :

هفته بسیج فرصت مغتنمی است جهت پاسداشت رشادت‌ها و دلاوری‌های بسیجیان مخلص که با اهداء جان خود بی‌اعتنا به نام و نان از دامنه هراس گذشته و دشت‌های خطر را در می‌نوردند تا نسیم با طراوت صلح و دوستی را به همنوعان خود هدیه دهند .

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام ، فرارسیدن هفته بسیج را به تمام بسیجیان پیرو مکتب امام حسین(ع)تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند متعال سربلندی و افتخار را برای ایران اسلامی خواستارم.

نویسنده: markaz
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
برگزاری برنامه های هفته جهانی کارآفرینی در استان زنجان

برگزاری برنامه های هفته جهانی کارآفرینی در استان زنجان

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ضمن گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی گفت: در این هفته برنامه‌های متعددی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، محمد رضا یوسفی افزود: هفته جهانی کارآفرینی که در کشور ما از 26 الی 2 آذر ماه با اجرای برنامه های متعدد برگزار می شود، در کلیه کشورها، به منظور فرهنگ‌سازی و درک یک مفهوم و یا جلب نظر جامعه به یک موضوع، از کمپین‌ها و ابزار تبلیغاتی به مناسبت‌های مختلف بهره‌گیری می‌شود. در خصوص کارآفرینی نیز در اقصی نقاط جهان از مناسبتی به نام “هفته جهانی کارآفرینی” (هفته سوم نوامبر هر سال) استفاده می‌شود. این کمپین عظیم جهانی می‌تواند فرهنگ صحیح کارآفرینی را در افکار و اذهان جامعه عمومیت بخشد و باعث ترغیب و تشویق نسلی نوظهور از کارآفرینان شود.

یوسفی افزود: هفته جهانی کارآفرینی فرصتی است که میلیون ها نفر از جوانان در سراسر دنیا به حرکت شتابان کارآفرینی متصل شده و ایده‌های جدید را برای بهتر انجام دادن کارها و ایجاد مشاغل جدید را مطرح کنند.این رویداد با هدف کمک به کارآفرینان بالقوه برای ورود به عرصه کارآفرینی است تا نسل جدیدی از کارآفرینان به راه‌اندازی کسب ‌وکار، تشویق شده و کسب ‌وکار خود را آغاز کنند. با تمام چالش‌های پیش رو، همیشه نسلی از کارآفرینان خلاق هستند که قادرند جهش‌های اقتصادی و اجتماعی را رقم زده و با ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی در میان آحاد مردم، تاثیرگذار باشند .

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: هفته جهانی کارآفرینی فرصتی مغتنم برای ارج نهادن به نوآوران و خالقان اشتغال است. نوآورانی که به تعبیر "مقام معظم رهبری" مد ظله العالی ارزش آفرینان جامعه هستند و با ریسک پذیری و صبر، سرمایه اصلی را برای جهش اقتصادی کشور فراهم می‌نمایند.

یوسفی مطرح نمود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در نظر دارد تا در این هفته برنامه‌های متعدد و مجازی را با محوریت بخش خصوصی ( انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی ) و در راستای توسعه فردی، انگیزشی وانتقال تجربه بزرگان کارآفرینی برای علاقمندان حوزه کارآفرینی،بخصوص جوانان برگزار نماید.

اهم برنامه‌های هفته جهانی کارآفرینی اداره تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان

- سخنرانی خانم دکتر فرح جمالی مدیر عامل محترم موسسه استاد رضا روزبه درخصوص کارآفرینی زنان سرپرست خانوار

- ارائه جلسات پشتیبانی مجازی از بابت هوش هیجانی ومهارت واستعداد توسط مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی آرین طرح زنگان

- کارگروه آموزشی استعداد یابی وبازآفرینی مهارت توسط مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی آرین طرح زنگان

- برگزاری استارتاپ مجازی با همکاری دانشگاه وپارک علم وفناوری با موضوع بتن عمران وشهرسازی توسط مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی ماهان رفاه پارسیان

- انجام مشاوره رایگان توسط همه مراکز مشاوره وخدمات کارآفرینی

- اجرای مسابقه نقاشی برای کودکان ونوجوانان به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی توسط مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی آرین طرح زنگان<

نویسنده: markaz
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
معاون استاندار زنجان: جایگاه تکنسین در کشور افول کرده است

معاون استاندار زنجان: جایگاه تکنسین در کشور افول کرده است

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان به ضرورت تلفیق مهارت با تخصص علمی اشاره کرد و گفت: متاسفانه جایگاه تکنسین‌ها در جامعه و...

0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
تفاهم‌نامه همکاری آموزشی فی ما بین اداره‌کل آموزش فنی حرفه‌ای استان زنجان و اداره‌کل آموزش و پرورش این استان منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری آموزشی فی ما بین اداره‌کل آموزش فنی حرفه‌ای استان زنجان و اداره‌کل آموزش و پرورش این استان منعقد شد

در راستای تعامل و ارتباطات موثر به منظور بهره‌مندی از امکانات، ظرفیت‌ها و هم‌افزایی توانمندی‌ها با هدف توسعه اشتغال پایدار، تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین آموزشی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای و اداره‌کل آموزش و پرورش این استان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: این تفاهم‌نامه با حضور محمدرضا انصاری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و ابراهیم رفیعی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در راستای سیاست‌های سازمان و با هدف، ایجاد ارتباط، تعامل و توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه اجرای پروژه اشتغال مهارت‌محور با محوریت کسب و کارهای نوپا بخصوص مشاغل خانگی و خوداشتغالی، استفاده از امکانات، تجهیزات و بهره‌مندی از منابع انسانی طرفین منعقد شد.

بنابراین گزارش؛ در این تفاهم‌نامه برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی مهارتی به صورت مجازی و حضوری برای هنرجویان و هنرآموزان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای کار و دانش استان و اجرای آزمون‌های شایستگی همکاری در اجرای مسابقات ملی مهارت و حضور هنرآموزان و استادکاران در دوره‌ها و سمینارها و کارگاه‌های آموزشی از جمله موارد همکاری طرفین است.

این گزارش می‌افزاید؛ معرفی مراکز و دوره‌های آموزشی و ظرفیت‌های آموزشی مراکز، رعایت دقیق استاندارد آموزش‌های مهارتی و انجام صحیح و بلا انتقاع آموزش‌های نظری و عملی بر اساس استانداردهای اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تأمین نیروی انسانی متخصص، تأمین تجهیزات و مواد مصرفی، ثبت و درج کارآموزان در دوره‌های آموزشی در پورتال جامع آموزش فنی و حرفه‌ای، برگزاری آزمون‌هاي پایان دوره، صدور گواهی‌نامه مهارت،

همچنین معرفی به موقع مهارت‌آموزان به مراکز آموزشی، تنظیم برنامه آزمون کتبی و عملی پایانی مهارت دانش‌آموزان، اعزام ناظر به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مجری آموزش‌های کاردانش، از تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه است

این تفاهم­نامه به مدت یک سال در 12  ماده و 2 تبصره در 4 نسخه تهيه و تنظيم گرديده و به امضاي طرفين رسيده است و هر نسخه حكم اصل را دارد و به تنهايي داراي سنديت لازم مي­باشد.

نویسنده: markaz
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
برگزاري جلسه‌ی كميته مهارت‌آموزی در شهرستان خرمدره

برگزاري جلسه‌ی كميته مهارت‌آموزی در شهرستان خرمدره

جلسه‌ی كميته مهارت‌آموزی با محوریت توسعه و ترویج مهارت‌آموزی با استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های فعال در سطح شهرستان خرمدره برگزار شد

0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
برگزاری برنامه های هفته جهانی کارآفرینی در استان زنجان

برگزاری برنامه های هفته جهانی کارآفرینی در استان زنجان

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ضمن گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی گفت: در این هفته برنامه‌های متعددی به صورت مجازی برگزار...

0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
RSS
12345678910انتها
دی ان ان