Menu
ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1399

جزئیات خبر

جزئیات مطلب

بازدید از کارگاه‌ تولید ماسک مرکز خدابنده توسط سید البرز حسینی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، رامین میرزایی رییس سازمان برنامه بودجه استان زنجان و امیر ارجمند مدیرکل سازمان میراث فرهنگی و صنایع

سید البرز حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان خدابنده، رامین میرزایی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری، محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، از کارگاه‌های آموزشی و تولید ماسک مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای بازدید کرد به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان زنجان: سید البرز حسینی، نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی به اتفاق محمدرضا انصاری با حضور در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 5 سهروردی خدابنده، از کارگاه‌های آموزشی و تولید ماسک مرکز بازدید نمودند .

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان زنجان: سید البرز حسینی، نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی به اتفاق محمدرضا انصاری با حضور در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 5 سهروردی خدابنده، از کارگاه‌های آموزشی و تولید ماسک مرکز بازدید نمودند .

درابتدای این بازدید محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان ضمن تبریک هفته ملی مهارت به ارائه گزارش از اقدامات و فعالیت‌های اداره‌کل  پرداخت و به کارگاه‌های تولید ماسک در مراکز اشاره نمود.

در ادامه بازدید مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: ما تلاش می‌کنیم شرایط لازم را برای حضور اقشار مختلف جامعه و شهرستان و بهره‌مندی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، آنان را برای ورود به بازارکار ترغیب نماییم.

نقش شایسته آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و تاثیر آن در رشد و توسعه اقتصادی، توانمندسازی منابع انسانی، اشتغال‌زایی، استقرار و توسعه عدالت اجتماعی، فقرزدایی و افزایش امید به زندگی بر کسی پوشیده نیست.

بدون تردید نامگذاری سال ۱۳۹۹ از جانب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تحت عنوان سال جهش تولید، مسئولیت سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای به  عنوان دستگاه متولی تربیت نیروی انسانی ماهر، توانمند و کار آفرین به‌عنوان پایدارترین و مطمئن‌ترین تکیه‌گاه رونق و شکوفایی تولید را بیش از پیش پراهمیت‌تر نموده است و جامعه عمل پوشاندن به این اهداف نیازمند این است که توسعه آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای شتابی مضاعف گرفته و شاهد شکل‌گیری و گسترش یک نهضت فراگیر و همه جانبه مهارت‌افزایی و به تبع آن جهش مهارت آموزش باشیم.

سید البرز حسینی، نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی  نیز با اشاره به لزوم گسترش بحث‌های کارآفرینی و اشتغال در شهرستان گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای باید تلاش کند تا به صورت جدی و با شدت بیشتری به بحث‌های کارآفرینی در شهرستان ورود پیدا کند .

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه گفت: ارائه توجیه اقتصادی کارها و گسترش اطلاع رسانی و تبلیغات در خصوص رشته‌های آموزشی به‌ویژه در مناطق روستایی از جمله اقداماتی است که می‌تواند در تحقق فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نامگذاری سال تاثیر گذار باشد و باعث شکوفایی اقتصاد و تحقق این حماسه عظیم و رونق منطقه شود.

در پایان این بازدید در خصوص امکانات مراکز فنی و حرفه‌ای گفت: امکاناتی که در مراکز و کارگاه‌های آموزشی مشاهده شد، نشان از احتمام و تلاش دست اندرکاران آموزش فنی و حرفه‌ای در تجهیز مجموعه به جدیدترین و بروزترین امکانات موجود در بازار و صنایع کشور دارد که این خود فرصتی مناسب برای مردم است تا از این امکانات و آموزش‌ها که بصورت رایگان در اختیار افراد قرار داده می‌شود استفاده مناسب نمایند.

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان