Fa     En
پنجشنبه, 16 اردیبهشت,1400
Menu

جزئیات خبر

RSS

جزئیات مطلب

برگزاری برنامه های هفته جهانی کارآفرینی در استان زنجان

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ضمن گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی گفت: در این هفته برنامه‌های متعددی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، محمد رضا یوسفی افزود: هفته جهانی کارآفرینی که در کشور ما از 26 الی 2 آذر ماه با اجرای برنامه های متعدد برگزار می شود، در کلیه کشورها، به منظور فرهنگ‌سازی و درک یک مفهوم و یا جلب نظر جامعه به یک موضوع، از کمپین‌ها و ابزار تبلیغاتی به مناسبت‌های مختلف بهره‌گیری می‌شود. در خصوص کارآفرینی نیز در اقصی نقاط جهان از مناسبتی به نام “هفته جهانی کارآفرینی” (هفته سوم نوامبر هر سال) استفاده می‌شود. این کمپین عظیم جهانی می‌تواند فرهنگ صحیح کارآفرینی را در افکار و اذهان جامعه عمومیت بخشد و باعث ترغیب و تشویق نسلی نوظهور از کارآفرینان شود.

یوسفی افزود: هفته جهانی کارآفرینی فرصتی است که میلیون ها نفر از جوانان در سراسر دنیا به حرکت شتابان کارآفرینی متصل شده و ایده‌های جدید را برای بهتر انجام دادن کارها و ایجاد مشاغل جدید را مطرح کنند.این رویداد با هدف کمک به کارآفرینان بالقوه برای ورود به عرصه کارآفرینی است تا نسل جدیدی از کارآفرینان به راه‌اندازی کسب ‌وکار، تشویق شده و کسب ‌وکار خود را آغاز کنند. با تمام چالش‌های پیش رو، همیشه نسلی از کارآفرینان خلاق هستند که قادرند جهش‌های اقتصادی و اجتماعی را رقم زده و با ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی در میان آحاد مردم، تاثیرگذار باشند .

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: هفته جهانی کارآفرینی فرصتی مغتنم برای ارج نهادن به نوآوران و خالقان اشتغال است. نوآورانی که به تعبیر "مقام معظم رهبری" مد ظله العالی ارزش آفرینان جامعه هستند و با ریسک پذیری و صبر، سرمایه اصلی را برای جهش اقتصادی کشور فراهم می‌نمایند.

یوسفی مطرح نمود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در نظر دارد تا در این هفته برنامه‌های متعدد و مجازی را با محوریت بخش خصوصی ( انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی ) و در راستای توسعه فردی، انگیزشی وانتقال تجربه بزرگان کارآفرینی برای علاقمندان حوزه کارآفرینی،بخصوص جوانان برگزار نماید.

اهم برنامه‌های هفته جهانی کارآفرینی اداره تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان

- سخنرانی خانم دکتر فرح جمالی مدیر عامل محترم موسسه استاد رضا روزبه درخصوص کارآفرینی زنان سرپرست خانوار

- ارائه جلسات پشتیبانی مجازی از بابت هوش هیجانی ومهارت واستعداد توسط مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی آرین طرح زنگان

- کارگروه آموزشی استعداد یابی وبازآفرینی مهارت توسط مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی آرین طرح زنگان

- برگزاری استارتاپ مجازی با همکاری دانشگاه وپارک علم وفناوری با موضوع بتن عمران وشهرسازی توسط مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی ماهان رفاه پارسیان

- انجام مشاوره رایگان توسط همه مراکز مشاوره وخدمات کارآفرینی

- اجرای مسابقه نقاشی برای کودکان ونوجوانان به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی توسط مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی آرین طرح زنگان

- برگزاری وبینارهای آموزشی با موضوع کارآفرینی توسط مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی موسسه راهبردی صنعت معدن وتجارت استان زنجان

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان