Fa     En
یکشنبه, 03 مرداد,1400
Menu

جزئیات خبر

RSS

جزئیات مطلب

برگزاری جلسه‌ی ستاد استانی بزرگداشت هفته ملی مهارت در اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان

به منظور برنامه‌ریزی و انجام هماهنگی‌های لازم با تاکید بر ترویج مهارت‌آموزی و کارآفرینی با حضور معاونین و اعضای ستاد استانی گرامیداشت هفته ملی مهارت در سالن جلسات اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان زنجان: معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی ضمن خیر مقدم به اعضای ستاد اجرایی استان گفت: در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با عنوان"تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نام گرفته است سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان متولی اصلی ارائه آموزش‌های مهارتی و کارآفرینی" جامعه محوری مهارت" را رویکرد اصلی خود در سال 1400 قرار داده است

هفته ملی مهارت(1400/ 4 / 31 تا 1400/ 5 /6) هفته منتهی به ششم مرداد ماه؛ روز ملی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، فرصتی ارزشمند را برای تجمیع فرصت‌ها و جلب توجه جامعه فعال به ارزش مهارت با حداکثرسازی نقش گروه‌های مرجع، نخبه و جریان ساز دارای موقعیت تأثیرگذار در اختیار سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور قرار می دهد.

وی با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های متنوع و تاثیر گذار در هفته مهارت می‌تواند نقش مهمی در راستای ترویج مهارت‌آموزی داشته باشد، گفت: ششم مرداد، روز ملی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فرصتی ارزشمند را برای تجمیع فرصت‌ها و جلب توجه جامعه فعال به ارزش مهارت با حداکثرسازی نقش گروه‌های مرجع، نخبه و جریان ساز دارای موقعیت تأثیرگذار در اختیار سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور قرار می دهد.

مکی عنوان کرد: باتوجه به دستوالعمل بزرگداشت هفته ملی مهارت در سال 1400 ضرورت دارد با اجرای گسترده و هدفمند برنامه‌های فرهنگی، ترویجی، رسانه‌ای و اطلاع رسانی در روزهای 31 تیر الی  6 مرداد با تاکید بر نگاه فرا سازمانی و تعاملی با بهره‌گیری حداکثری از شرکای، حامیان ذینعفان مهارت‌آموزی و بکارگیری ظرفیت درون سازمانی دو بخش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد اهتمام شود.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی هفته ملی مهارت را فرصت مغتنمی در جهت ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه، تلاش در جهت هدایت و فراگیر نمودن هرچه بیشتر آموزش‌ها در سطوح مختلف و همچنین فعالیت گسترده برای ارتقای جایگاه آموزش‌های فنی وحرفه‌ای عنوان کرد.

مکی با تاکید بر لزوم همکاری کارکنان و مربیان و مدیران آموزشگاه‌های آزاد برای گرامیداشت هر چه باشکوه‌تر هفته ملی مهارت خاطرنشان کرد: سهیم کردن و جلب مشارکت همکاران و خانواده‌هایشان در ترویج و گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی و مهارت‌افزایی با هدف ارتقای توجه به ارزش مهارت با شعار هر همکار یک تریبون مهارت ضرورت دارد.

وی ادامه داد: سهیم کردن و جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی و شرکای مهارتی شامل: دستگاه‌های تابعه وزارتخانه متبوع، قرارگاه مهارت‌آموزی استان، اتاقهای بازرگانی، صنایع، اصناف، آموزش و پرورش، آموزش منجربه برندسازی مهارت، ارتقای وزن مهارت و تغییر افکار عمومی از مدرک‌گرائی به مهارت گرائی می‌شود.

همچنین اعضای ستاد استانی جشنواره هفته ملی مهارت به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و پیشنهادهای خود را برای برگزاری هر چه بهتر وباشکوه تراین مراسم ارائه کردند.

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان