Fa     En
دوشنبه, 27 دی,1400
Menu

جزئیات مطلب

برگزاری دوره‌ی آموزشی آشنایی با بورس و ارزهای دیجیتال

دوره‌ی آموزشی آشنایی با بورس و ارزهای دیجیتال در سالن آمفی تئاتر اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: دوره‌ی آموزشی آشنایی با بورس و ارزهای دیجیتال در سالن آمفی تئاتر اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان برگزار شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در خصوص برگزاری این دوره گفت: فلسفه کلیدی شکل‌گیری بورس در جهان، ایجاد بازاری منسجم، قانونمند، پیوسته و شفاف برای تجمیع سرمایه‌های خرد و کلان سرمایه‌گذاران به منظور تأمین مالی شرکت‌ها و پروژه‌های آن‌ها است. در حقیقت مبنای اساسی تشکیل بازار بورس، همان مفهوم اولیه شراکت و تقسیم سود است. به این معنی که اگر فردی سهام شرکتی را خریداری کند، به نسبت تعداد سهامی که در اختیار دارد، مالک شرکت شده و ضمن بهره‌مندی از سودهای کسب‌شده شرکت، می‌تواند از نوسان قیمت سهام آن نیز منتفع شود. همچنین این شخص قادر است با حضور در مجامع عمومی شرکت، در تصمیم‌گیری‌های آن مشارکت داشته باشد.

بازار بورس می‌تواند پس‌اندازهای جزئی و راکد سرمایه‌گذاران خرد را جمع‌آوری کرده و در امور تولید و تأمین مالی مؤسسه‌ها، کارخانه‌ها و کسب ‌و‌کارهای مولد به کار گیرد و باعث رشد اقتصادی کشور شود. از دیگر مزایای بورس می‌توان به کنترل حجم پول، میزان نقدینگی و تورم اشاره کرد. برای نمونه هنگامی که میزان نقدینگی در کشور افزایش یابد، دولت می‌تواند با فروش سهام و انتشار اوراق مشارکت نقدینگی زیاد موجود در جامعه را جمع‌آوری کند. به این ترتیب می‌تواند از تورم بیشتر در کشور جلوگیری کرد.

وی هدف از برگزاری این دوره افزود: افرادی که وارد بازار سرمایه می‌شوند باید بتوانند با فلسفه کلیدی شکل‌گیری بورس در جهان، ایجاد بازاری منسجم، قانونمند، پیوسته و شفاف برای تجمیع سرمایه‌های خرد و کلان سرمایه‌گذاران به منظور تأمین مالی شرکت‌ها و پروژه‌های آن‌ها است.آشنا شده و بتوانند معاملات موفقی در بازار داشته باشند.

 

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان