Fa     En
شنبه, 27 دی,1399
Menu

جزئیات خبر

RSS

جزئیات مطلب

بیش از 10 هزار نفر در استان زنجان آموزش های مهارتی را فرا گرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: در ۹ ماه سال‌جاری 10 هزار و 664 نفر دوره آموزش‌های مهارتی در قالب دوره‌های فنی و حرفه‌‌ای برای متقاضیان در استان ارایه شده است

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: محمدرضا انصاری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، با اعلام این خبر افزود:  این آموزش‌ها در سه بخش دولتی "مرکز ثابت و سیار شهری"، آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای و کارگاه‌های بخش خصوصی به جامعه هدف فنی و حرفه‌ای استان زنجان ارایه شده است.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی یاد شده توسط مراکز دولتی و بخش خصوصی،  برای افراد فاقد مهارت و جویای کار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اضافه کرد: در این مدت در بخش دولتی یک میلیون و 664 هزار نفر- دوره در قالب یک میلیون و 889 هزار نفر-ساعت آموزش‌های مهارتی را دریافت کردند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان خاطر نشان کرد: در بخش غیر دولتی نیز یک هزار و 808 نفر- دوره در قالب 431 هزار و 514 نفر- ساعت آموزش‌های لازم مهارتی را فرا گرفتند.

وی بیان داشت: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در آزمون‌های مهارتی با 5 هزار و 322 نفر شرکت کننده توانست 4 هزار و 490 نفر قبولی داشته باشد.

انصاری خاطر نشان کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان دامنه وسیعی از مخاطبان را تحت آموزش‌های مهارتی قرار می‌دهد که از آن جمله می‌توان به جامعه هدف شامل آسیب دیدگان اجتماعی، افراد دارای معلولیت، دانشجویان، دانش‌آموزان، زنان خانه‌دار و سرپرست خانوار، زندانیان، سربازان وظیفه، معتادان بهبود یافته و شاغلان بنگاه‌های اقتصادی ساکنان مناطق روستایی اشاره کرد.

12 مرکز دولتی و 176 آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش‌های مهارتی در استان  فعال هستند.

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: اخبار سایتتعداد نمایش ها: 25

کلمات کلیدی:

x
دی ان ان