Menu
ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1399

جزئیات خبر

جزئیات مطلب

حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، در برنامه زنده رادیویی

حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، در برنامه زنده رادیویی به‌مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت و فرا رسیدن ۶ مرداد، روزملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: به‌مناسبت هفته ملی مهارت و ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و در ششمین روز از این رویداد ملی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با حضور در برنامه زنده رادیویی نسبت به عملکرد اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای در دوران قبل و پس از کرونا ویروس پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: به‌مناسبت هفته ملی مهارت و ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و در ششمین روز از این رویداد ملی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با حضور در برنامه زنده رادیویی نسبت به عملکرد اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای در دوران قبل و پس از کرونا ویروس پرداخت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان ضمن تبریک هفته ملی مهارت، گفت: امروزه مهارت به عنوان یکی از مقوله‌های اصلی و از عوامل تاثیرگذار در حوزه اشتغال و اقتصاد بوده که نیاز است خانواده ، جوانان و همه افراد جویای کار به این مقوله روی بیاورند.

محمدرضا انصاری به برنامه‌های هفته ملی مهارت در استان زنجان اشاره و به معرفی ظرفیت‌های مهارت‌آموزی در استان پرداخت و گفت: اصحاب حِرَف، صنعتگران و کارآفرینان، پیشران جامعه به سوی توسعه هستند و آموزش و تجهیز آنان به مهارت‌های روز، امری ضروری است. از این رو کسب مهارت و آموزش های فنی و حرفه‌ای به عنوان مکمل تحصیلات دانشگاهی به‌ویژه در رشته‌های فنی و تجربی از اهمیتی خاص برخوردارند. فارغ تحصیلان دانشگاه‌ها  با کسب تخصص در علوم نظری، پایه و ظرایف و دقایق دانش، ظرفیت فراوانی برای پیشرفت و توسعه دارند در صورت گذراندن دوره مهارت‌های ویژه صنایع، تحولات بزرگ را به وجود آورده و مشکلات کشور را حل خواهند نمود زیرا امروزه دانش و مهارت به مثابه دو بال پرواز، افق‌های جدید را می‌گشاید و نقش کلیدی در بهره‌وری و ایجاد اشتغال مولد دارد.

اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با برگزاری، دوره‌های کوتاه مدت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش ارزنده در بسیاری از امور از جمله حل مشکل اشتغال خواهد داشت. لذا موارد فوق و رشد سریع فناوری و تکنولوژهای پیشرفته در عرصه‌های مختلف، و نیاز به کسب مهارت‌های جدید در کنار تحصیل، مقوله آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی را  ضروری می‌نماید؛ بنابراین متولیان آموزش و مهارت، نقش اساسی در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش های مختلف خدمات و کشاورزی ایفا نمایند.

وی افزود: بدون تردید تلفیق علم و مهارت و خلاقیت برای جوانان ایران اسلامی، یقینا زمینه ساز اشتغال پایدار و مولد در فردایی روشن خواهد بود و تاثیر شگرفی در پیشرفت و اعتلای نظام جمهوری اسلامی و توانمند سازی منابع کارآمد انسانی، رشد اقتصادی و حل معضل بیکاری دارد، لذا درک ضرورت حرکت به سمت اجرای برنامه ای اصولی و هدفمند و ایجاد و گسترش نهضت فراگیر جهش مهارت همگام با جهش تولید برای نسل امروز در میان جامعه و دستگاه‌های متولی در جهت تحقق فردایی عاری از بیکاری و سرشار از شور کار و اشتغال با هدف توسعه پایدار تعیین کننده است.

ایشان با اشاره به هدایت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به سوی آموزش در فضای مجازی پرداخت و گفت: این اداره‌کل با شیوع کرونا ویروس در سطح استان از آموزش‌های عملی و حضوری در مراکز کاسته و به آموزش‌های الکترونیکی در فضای مجازی روی آورده‌ایم که از این حیث در سطح کشور رتبه قابل قبولی کسب نموده‌ایم و محتوای‌های تولید شده در سایت اداره‌کل و آپارات بارگذاری گردیده است.

 

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان