Fa     En
شنبه, 27 دی,1399
Menu

جزئیات خبر

RSS

جزئیات مطلب

شریعتمداری: آموزشگاه‌های آزاد به سمت بازار کار آینده حرکت کنند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای، علمی و آموزشی کشور با توجه به نیازهای روز دنیا باید مهارت‌آموزی را به سمت بازار کار آینده حرکت دهند.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در نشست با کانون و صنف مراکز آموزشگاه‌های آزاد و مدارس غیر دولتی گفت: با توجه به حرکت دنیا به سمت تولید محصولات دیجیتال، باید به سمت آموزش مهارت برای اینگونه تولیدات مانند حوزه بلاک چین حرکت کنیم.

وی افزود: کار آموزشگاه‌ها حتی در زمینه آموزش زبان‌های خارجی نیز باید تغییرکند و فقط به آموزش زبان انگلیسی و فرانسه منحصر نباشد، در حال حاضر چین سهم عمده‌ای از اقتصاد جهان را در اختیار دارد و آموزش زبان چینی توسط آموزشگاه‌ها می‌تواند برای عده زیادی شغل ایجاد کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تمدید زمان بازپرداخت تسهیلات کرونایی که توسط آموزشگاه‌ها دریافت شده است گفت: این پیشنهاد را به ستاد ملی کرونا خواهم داد چرا که نهاد تصمیم گیرنده در این زمینه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست.

وی با اشاره به انتقاد اعضای جلسه از قوانین موجود در حوزه آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و آزاد اظهار داشت: با ایجاد کارگروهی تغییرات مورد نظر خود را پیشنهاد دهند تا بتوان در این زمینه زودتر به نتیجه رسید و قوانین و مقررات سهل و شفاف در این زمینه ایجاد شود.

شریعتمداری با اشاره به اینکه در حال حاضر مدارک آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای حتی در صدور ویزا نیز اعتبار ویژه‌ای دارند گفت: مدرک فنی و حرفه‌ای در دنیا نیز از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار است .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از نمایندگان کانون و صنف مراکز آموزشگاه‌های آزاد و مدارس غیر دولتی خواست تا با ارتقاء کیفیت آموزش در آموزشگاه‌های آزاد و فنی و حرفه‌ای نسبت به افزایش اعتماد عمومی به این مجموعه‌ها اقدام کنند.

در این دیدار نمایندگان کانون و صنف مراکز آموزشگاه‌های آزاد و مدارس غیر دولتی از 8 استان کشور حضور داشتند و مسائلی در خصوص مشوق‌ها و معافیت‌های بیمه‌ای، تسهیلات کرونایی، مسائل آموزشگاهی، گواهی‌نامه‌های مهارتی، بازنگری در مقررات مربوط به بخش تشکل‌ها و آزمون‌ها و ... دغدغه‌های خود و مشکلات موجود را مطرح کردند.

در این نشست، محمد شریعتمداری از "عیسی منصوری" معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و "مصطفی سالاری" مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خواست توجه ویژه‌ای به حل مشکلات اعضای جلسه شود و عصر امروز نیز جلسه‌ای با حضور نماینده معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با روسای کانون و صنف مراکز آموزشگاه‌های آزاد و مدارس غیر دولتی برگزار شود و مشکلات این صنف و کانون‌ها در خصوص مشوق‌های و معافیت‌های بیمه ای و کارورزی به صورت اختصاصی بررسی شود.

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان