Fa     En
ﺳﻪشنبه, 30 شهریور,1400
Menu

جزئیات خبر

RSS

جزئیات مطلب

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاور شغلی مرکز خدابنده به مناسبت هفته دولت افتتاح شد  .
مرکز شماره پنج
/ دسته ها: اخبار مرکز

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاور شغلی مرکز خدابنده به مناسبت هفته دولت افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی مرکز شماره 5 سهروردی خدابنده: مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی می‌تواند در کنار تحصیل علم، مهارت دانشجویان را ارتقاء ببخشد، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده با همکاری و مجوز سازمان فنی و حرفه‌ای آغاز به کار کرده و امید است در راستای توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال گام‌های مناسبی در این مرکز برداشته شود.

وی با تأکید بر لزوم یادگیری مهارت در کنار تحصیل علم گفت: امروزه لازمه اشتغال، یادگیری مهارت‌های لازم در رشته‌های تحصیلی دانشجویان بوده و در این همکاری با برگزاری کلاس‌های مهارت‌آموزی در دانشگاه، گواهینامه‌های معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای برای شرکت‌کنندگان صادر خواهد شد.

مهندس انصاری گفت: این مرکز با هدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به دانش آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرآیند اصلی نیاز سنجی مهارتی، ارایه خدمات مشاوره شغلی و در نهایت ارایه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان و با تکیه بر ظرفیت های بالقوه و بالفعل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی راه اندازی شد.

مهندس انصاری افزود: دانشگاه‌های نسل امروز نباید بر آموزش تنها تاکید کنند بلکه باید با آموزش مهارت‌های مختلف دانشجویان را برای ورود موفق به بازار کار آماده سازند که راه اندازی این مرکز موجب توانمند سازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی و فراهم سازی بستر‌های اشتغال مولد در مرکز کار آفرینی و نوآوری دانشگاه می شود.

رییس دانشگاه آزاد نیز در این مراسم با مهم برشمردن آموزش‌های مهارتی اظهار داشت اکنون لزوم ارتباط و هماهنگی آموزش‌های مهارتی با نیازهای بازار کار و تلفیق آموزش با کار بیش از پیش احساس می‌گردد لذا انتظار می‌رود برنامه‌ریزان آموزش‌های مهارتی و فنی حرفه‌ای تلاش نمایند تا در این خصوص به نحو مطلوب برنامه‌ریزی کرده و در سطح وسیع آن را اجرا کنند.

وی گفت : امیدواریم با راه‌اندازی این مرکز بتوانیم گام‌های موثری را برای تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر برداریم تا دانشجویان پس از فراغت از تحصیل به راحتی بتوانند وارد بازار کار بشوند.

Print
36 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان