Fa     En
ﺳﻪشنبه, 30 دی,1399
Menu

جزئیات خبر

RSS

جزئیات مطلب

پیام معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به‌مناسبت هفته ملی مهارت مهارت از خانه تا جامعه؛ به وسعت جهان

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به‌مناسبت « هفته ملی مهارت» پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به‌مناسبت 6 مرداد ماه و « هفته ملی مهارت» پیامی صادر کرد. متن پیام به شرح زیر است: بنام خالق مهارت مهارت از خانه تا جامعه؛ به وسعت جهان

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به‌مناسبت 6 مرداد ماه و « هفته ملی مهارت» پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بنام خالق مهارت

مهارت از خانه تا جامعه؛ به وسعت جهان

  در حالی «ششم مرداد؛ روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و «هفته ملی مهارت» را نکو می داریم که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان اصلی ترین نهاد ارائه دهنده آموزش های مهارتی با رویکرد محوری «جهش مهارت» در سال  1399 از جایگاهی ارزنده و اثربخش در تحقق «جهش تولید» در کشور برخوردار است.

  تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، رئیس محترم جمهوری، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقبال بیش از پیش مجلس شورای اسلامی بر ضرورت «مهارت‌آموزی و مهارت‌افزایی» و عزم نمایندگان محترم مجلس بر تشکیل فراکسیون مهارت، تشکیل و فعال سازی شورای مهارت در همه

استان‌ها، همه و همه نشانگر اهمیت مهارت به عنوان مؤلفه‌ای ضروری در برنامه‌های خودکفایی و توسعه‌ای کشور است.

      خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا به عنوان معضلی عالم گیر و دیگر حوادث پیش بینی نشده، حاکی از جای خالی مهارت در پیشگیری، مواجهه و عبور از شرایط بحرانی به جای پذیرش محدودیت‌هاو ضرورت نگاهی نو به مهارت و آموزش، بدون مرزهای زمان و مکان است

    امیدوارم با اقبال خوبی که از سوی برنامه ریزان و سیاستگذاران، به اهمیت آموزش های مهارتی در توسعه و پیشرفت کشور و عبور از محدودیت ها و شرایط سخت ناشی از تحریم‌ها و بحران‌های پیش بینی نشده صورت گرفته است، هر یک از ما به عنوان عنصری موثر در مسیر توانمندسازی سرمایه‌های انسانی، خودکفایی و ارتقای رفاهی، معیشتی و منزلت هم وطنان عزیزمان، گام‌های اثربخشی برداشته و در افزایش روحیه امید و نشاط  و خروج جامعه از کسالت، نقش خود را هرچه شایسته تر ایفا نماییم.

    خوشبختانه در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای  کشور، با وجود سرمایه عظیم انسانی، متشکل از خانواده بزرگ 15000 نفری، مربیان نخبه و متعهد، پارلمان مربیان وکارشناسان با بهره گیری از خرد جمعی و مشارکت حداکثری همکاران در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها، فعالیت بیش از 11هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای به عنوان شرکای اصلی و موثر سازمان، ظرفیت بی بدیلی در ایجاد زمینه‌های رویشِ ملت با مهارت وجود دارد.

  در این راستا، رسالتی مهم و تحول آفرین، بر دوش یکایک اعضای این خانواده در دو بخش دولتی و خصوصی قرار دارد و همراهان دلسوز و پرتلاش ما به عنوان «سفیران مهارت»، می‌توانند اتفاقات خوبی را در مسیر ترویج و گسترش « نهضت مهارت افزایی» رقم زده و مایه خیر و برکت باشند.

     از این روی «ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای» و هفته ملی مهارت، فرصتی گرانقدر است تا یادآور اهمیت مهارت به عنوان عنصری راهگشا در رفع معضل بیکاری، خروج جامعه از کسالت ناشی از فقر مهارتی  و در نتیجه خودکفایی و بالندگی جامعه و اقتدار میهن عزیزمان باشیم.

    و البته که تحقق «گفتمان ملی مهارت»، نیازمند راه اندازی «تریبون ملی مهارت» با هم افزایی و هم‌گرایی گروه‌های  جریان ساز اعم از رسانه‌های  ارتباط جمعی، شرکای مهارتی، کنشگران، ذینفعان، سمن ها، واقفین مهارتی و ... است.

   بدین وسیله «هفته ملی مهارت» را به تمامی سیاست گذاران، تصمیم گیران  و کنشگران حوزه مهارت‌آموزی به ویژه  مربیان و همکاران گرانقدر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دو بخش دولتی و خصوصی که دغدغه اصلی شان، عزت هم وطنان و سرافرازی کشور عزیزمان است، تبریک می‌گویم و همراهی همیشگی تان را ارج می‌نهم.

    امید آن است، این فرصت گرانسنگ را قدر دانسته و به بهترین وجه ممکن در رویاندن بذر امید و خودباوری در جامعه و تحقق «ایران، مهد مهارت»، به نیکی نقش آفرینی کنیم

   در سایه حضرت حق، سربلند و سعادتمند باشید.

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x
دی ان ان