Fa     En
پنجشنبه, 16 تیر,1401
Menu

آرشیو اخبار مراکز

آموزش های مهارتی باید در محیط کار واقعی انجام شود

آموزش های مهارتی باید در محیط کار واقعی انجام شود

معاون آموزش سازمان فنی وحرفه ای کشورگفت: بخش اعظمی از آموزش باید در محیط واقعی انجام شود چراکه کسب‌کننده مهارت نیازمند کسب تجربه در محیط کار واقعی است.

دسته ها: اخبار سایت

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان،محمدرضا شاه‌پسند درحاشیه جلسه شورای مهارت استان زنجان، در جمع خبرنگاران با اشاره به این که برای توسعه‌ اشتغال وکاهش نرخ بیکاری باید از رویکردهای جاری خود خارج شویم اظهار کرد : با توجه به رویکردهای جاری که بر اساس آن افراد برای آموزش وارد سازمان فنی‌وحرفه‌ای شده و بعد از آموزش از آن خارج شود رویکرد خوبی است اما کافی به نظر نمی‌رسد.

وی افزود: هدف ما این است که آموزش‌ها در محیط واقعی کار انجام شود و می توانیم از ظرفیت‌های بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی در این مورد استفاده کنیم.

معاون آموزش سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور به رویکرد مهارت ‌آموزی در محیط کار واقعی اشاره و بیان کرد: طبق ابلاغ رئیس اتاق اصناف کشور به کل اتاق‌های اصناف سراسر کشور که در این طرح مشارکت فعال داشته باشند.

شاه پسند افزود :طبق ابلاغ وزیر به استانداران استان‌های کشور برای مشارکت در این طرح امیدوارم هستیم آینده خوبی در این طرح رقم بخورد و مهارت آموزان بتوانند به محیط کار واقعی ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به مزیت ورود مهارت آموزان در  محیط واقعی کار بیان کرد: مهارت ‌آموزان می‌توانند با راه و رسم مدیریت و بنگاه داری صنعتی و اقتصادی آشنا شوند و قابلیت‌های حرفه‌ای و فنی را کسب می‌کنند و یاد می‌گیرند چگونه با ارباب رجوع و مشتری رفتار کنند و درآمدها و هزینه‌ها را چگونه مدیریت کنند.

این مسئول ابراز داشت: دغدغه دیگر ما این است که در نظام آموزش عالی برخی از دانشجویان و فارغ التحصیلان نیاز دارند قابلیت‌های حرفه‌ای ویژه را کسب کنند تابتوانند برای زندگی عادی و روزمره خودشان استفاده کنند.

شاه پسند با اشاره ببه طرح‌های کهاد و نخلستان این سازمان اظهار داشت: این طرح‌ها با همکاری وزارت علوم در حال انجام است و هدف این است، دانشجویان بتوانند در حین تحصیل،مهارت نیز یاد بگیرند که مهارت آموزی در درجه اول بر مبنای رشته تحصیلی و سپس بر مبنای علاقه و سلیقه دانشجویان خواهد بود.

وی با اشاره  به معرفی  طرح نخلستان بیان کرد :هدف ما در این طرح فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها در سطوح عالی با رویکردهای عمدتاً دانش بنیان است تا به حوزه دانش بنیان ورود  کرده و بتوانند مهارت‌های لازم را کسب کنند تا به بازار کار وصل شوند.

معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده کار گروهی ذیل شورای عالی اشتغال شکل گرفته و تمام اجزا زنجیره اشتغال از جمله بخش‌های صنعتی، خدماتی و بنگاه‌هایی که تقاضای نیروی کار را تشکیل می‌دهند در آن شورا هستند و در بخش عرضه هم تمام بخش‌ها شرکت دارند تا بتوانیم تعادل بین عرضه و تقاضای نیروی ماهر در جامعه را ایجاد کنیم.

شاه پسند خاطرنشان کرد: با توجه به کارهایی که در سطح ملی و در استان زنجان، انجام می‌شود امیدواریم شاهد کاهش نرخ بیکاری باشیم.

وی با اشاره  تفاهم نامه کمیته امداد و سازمان فنی وحرفه‌ای برای آموزش مددجویان گفت: تعهد ما آموزش ۵۰۰ هزار نفر در زمینه اشتغال است و سهم استان زنجان از این تعداد قابل توجه خواهد بود و همچنین آموزش ۷۰۰ هزار نفر را با معاونت اشتغال وزارتخانه تعهد داریم تا آموزش اشتغال پذیر را ارائه دهیم.

Print

تعداد نمایش ها (34)/نظرات (0)

x
replica watches for sale
دی ان ان
123movies