Fa     En
چهارشنبه, 17 خرداد,1402
Menu

آرشیو اخبار مراکز

افتتاح مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (TMC ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد طارم

افتتاح مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (TMC ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد طارم

محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی ( TMC ) این دانشگاه می‌تواند در کنار تحصیل علم، مهارت دانشجویان را ارتقاء ببخشد.

دسته ها: اخبار سایت

افتتاح مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (TMC ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد طارم

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی ( TMC ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد طارم با حضور محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان ، احمد نقیلو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و جمعی از مسؤولین دانشگاهی افتتاح شد.

محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی ( TMC ) این دانشگاه می‌تواند در کنار تحصیل علم، مهارت دانشجویان را ارتقاء ببخشد.

وی افزود: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی ( TMC ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد طارم با همکاری و مجوز سازمان فنی و حرفه‌ای آغاز به کار کرده وامیدواریم با شناسایی نیازهای مهارتی و علاقمندی دانشجویان به کسب مهارت، در راستای توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و در توسعه و اشتغال مولد که از دغدغه‌های جامعه می‌باشد با رویکرد اشتغال گام‌های مناسبی برداریم.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در این مراسم با تأکید بر لزوم یادگیری مهارت در کنار تحصیل علم گفت: امروزه لازمه اشتغال، یادگیری مهارت‌های لازم در رشته‌های تحصیلی دانشجویان بوده و در این همکاری با برگزاری کلاس‌های مهارت‌آموزی در دانشگاه، گواهینامه‌های معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای برای شرکت‌کنندگان صادر خواهد شد.

وی افزود: اجرای طرح‌های مهارت‌افزایی «کهاد» و «نخلستان» با تأکید بر آموزش مشاغل دانش‌بنیان و نوظهور، در سراسر کشور است که می‌تواند حضور فعال و اندیشه پویای جوانان و دانشجویان با بصیرت را برآورده  کند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با تأکید بر آموزش مهارتی به دانشجویان گفت: در طرح کهاد، دانشجویان در کنار رشته اصلی در حال تحصیل خود، رشته‌های مهارتی را به‌عنوان رشته‌های فرعی آموزش می‌بینند.

وی بیان داشت: این طرح به‌صورت مشارکتی میان دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی به مرحله اجرا درآمده که در دانشگاه دولتی و آزاد استان نیز اجرا شده و در سایر مؤسسه‌های علمی کاربردی و پیام‌نور استان نیز به‌صورت فراگیر اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به طرح نخلستان ویژه فارغ‌التحصیلان گفت: این طرح باهدف ارتقای ظرفیت اشتغال‌پذیری آنان از طریق اجرای دوره‌های مهارتی در حوزه نوآوری، کارآفرینی فناوری‌های نوین یادانش بنیان است.

انصاری تصریح کرد: در هر جامعه‌ای دانشجویان به‌عنوان روشنفکران و روشنگران پیشرو شناخته می‌شوند این قشر عموماٌ جوان و کارآمد هستند که با آموزش‌های مهارت‌ها می‌توانند وارد بازار کار در عرصه‌های مختلف شوند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به وجود فاصله میان دانشگاه‌ها و بازار کار اشاره و اضافه کرد: به همین منظور طرح‌های کهاد و نخلستان ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی اجرا خواهد شد و جامعه هدف می‌توانند به مراکز TMC و مهارت آموزی و مشاوره شغلی که با همکاری دانشگاه‌ها  و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در دانشگاه‌ها تاسیس شده اند مراجعه کنند.

انصاری در پایان گفت: با توجه به همکاری‌های خوب فی‌ما بین این مرکز موجب تحول در شهرستان در جهت ارتقاء مهارت دانشجویان با همکاری صنایع شهرستان خواهد شد و در همین راستا در تفاهم‌نامه پنج جانبه همکاری اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای با دانشگاه، اتاق صنایع و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز منعقد شده تا آموزش واقعی مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار اتفاق بیوفتد. 

Print

تعداد نمایش ها (78)/نظرات (0)

x
replica watches for sale
دی ان ان
123movies