Fa     En
پنجشنبه, 16 تیر,1401
Menu

آرشیو اخبار مراکز

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بهترین ظرفیت برای استقرار شتاب دهنده ها است

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بهترین ظرفیت برای استقرار شتاب دهنده ها است

معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور: سازمان فنی و حرفه ای بهترین ظرفیت برای استقرار شتاب دهنده ها است و مهارت‌های لازم و ایجاد کسب و کارهای جدید در این سازمان آموزش داده می‌شود.

دسته ها: اخبار سایت

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، محمدرضا شاه پسند صبح روز یکشنبه در دومین جلسه شورای مهارت استان زنجان با بیان اینکه دغدغه اصلی سازمان فنی و حرفه ای بحث مهارت آموزی و اشتغال است اظهار کرد: رویکرد اصلی سازمان ایجاد مهارت و ترمیم  مهارت است و افراد نیازمند مهارت جذب و آموزش های لازم ارائه می‌شود و با کسب مهارت های لازم وارد بازار کار می‌شوند ‌.

وی با بیان اینکه افراد شاغل جهت پایداری اشتغال و توسعه مهارت ها  به حوزه آموزش سازمان ورود پیدا می‌کنند افزود:  در این راستا  ۲۰ گروه مخاطب علاوه بر مخاطبان اصلی به مخاطبین سازمان اضافه شده است.

معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به تشکیل کارگروه مهارت آموزشی ذیل کارگروه اشتغال بیان کرد: ایجاد تعادل بین نظام عرضه و تقاضای عرضه است ولی  متأسفانه این تعادل ایجاد نشده است  چرا که در این راستا از احوالات همدیگر اطلاعی نداریم .

شاه پسند با بیان اینکه  ظرفیت‌های جدیدی در مهارت آموزی در محیط کار ایجاد شده است افزود: در این مهارت آموزی  رسم و رسوم بنگاه داری آموزش داده می‌شود  و این ابلاغ از سوی اتاق اصناف کشور صادر شده است و همه مکلف هستند در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی ورود پیدا کنند .

وی با اشاره به طرح کهاد و نخلستان بیان کرد : ۵۲ درصد ورودی های سازمان از فارغ التحصیلان آکادمیک است که از سهمیه رایگان مهارت آموزی قابلیت های حرفه ای کسب شود که اولویت اول تناسب در رشته تحصیلی و در اولویت دوم با علایق افراد است .

این مسئول با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای بهترین ظرفیت برای استقرار شتاب دهنده ها است افزود : در طرح نخلستان که ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی است که متناسب با رشته آنان بازار کاری وجود ندارد و در قالب این طرح  مهارت‌های فناوری اطلاعات و کسب و کارهای جدید آموزش داده می‌شود.

شاه پسند با بیان اینکه تمام تلاش این است که در طرح نخلستان به سمت مهارت های دانش بنیان حرکت شود افزود : در این راستا ارتقای ظرفیت اشتغال پذیری  از طریق اجرای دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه نوآوری، کارآفرینی فناوری‌های نوین یا دانش بنیان بر اساس استانداردهای مهارت، است .

Print

تعداد نمایش ها (34)/نظرات (0)

x
replica watches for sale
دی ان ان
123movies