Fa     En
ﺳﻪشنبه, 18 مرداد,1401
Menu

آرشیو اخبار مراکز

نباید از مشاغل سنتی چون ملیله و مس غافل شویم

نباید از مشاغل سنتی چون ملیله و مس غافل شویم

هوش مصنوعی، رباتیک، الکترونیکی، فناوری خودرو و تکنولوژی های نوین از رشته های پر طرفدار در سال های اخیر بوده است ولی نباید از مشاغل سنتی چون صنایع ملیله و مس غافل شد.

دسته ها: اخبار سایت

به گزارش روابط عمومي اداره‌کل آموزش فني و حرفه‌اي استان زنجان: مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع هفته ملی مهارت و کارآفرینی، گفت: یکی از رسالت های این سازمان فقرزدایی در سطح جامعه با توانمندسازی نیروی انسانی است و به همین منظور تفاهم نامه هایی برای آموزش زنان بد سرپرست و بی سرپرست منعقد کردیم.

محمدرضا انصاری با اشاره به طرح جهاد مهارت آموزی دانشجویی و طرح نخلستان ویژه فارغ التحصیلان افزود: ارتقا مهارت شاغلین بنگاه های اقتصادی نیز در دستور کار ما قرار دارد.

انصاری در ادامه به تقاضا محور بودن برنامه های آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای استان اشاره کرد و گفت: در کشور به حد کافی صدور مجوز برای آموزش های عالی وجود داشته است، تقاضا محور بودن آموزش ها یک مزیت است که سازمان آموزش فنی و حرفه ای دارد.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان به رشته های پرطرفدار اشاره کرد و اظهار کرد: در حال حاضر در رشته های الکترونیک، نرم افزارهای تخصصی، آموزش‌های هوشمند و فن آوری تقاضا و علاقمندی بیشتر است.

وی اظهار داشت: طرح تدوین اسناد حرف برای معرفی مشاغل و استاندار سازی مشاغل از دیگر سیاست های مجموعه فنی و حرفه ای است که در زنجان در مورد رشته معماری و صنعت چاقو انجام شده است.

انصاری تصریح کرد: آموزش های فنی و حرفه ای با توجه به نیازها به صورت تقاضا محور در ۲۰۰ حرفه آموزش داده می شود.

وی افزود: در چهار ماهه اول امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ساعت آموزش دیدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با بیان اینکه طبق رهگیری مشاغل دانش‌آموختگان، حداقل اشتغال آن‌ها در بازار کار ۴۰ درصد مستقیم وارد بازار کار می‌شوند، اظهار کرد: اکنون ۱۰۰ نفر در صف انتظار آموزش تعمیرات تبلت و موبایل هستند. گفتنی است فردی که ماهر است هیچ‌وقت بیکار نخواهد ماند، مگر اینکه از این شاخه به آن شاخه بپرد.

انصاری اظهار داشت: ۱۵۰ آموزشگاه آزاد، ۳۵ مرکز بین کارگاهی و ۱۱۴ کارگاه ثابت مسئولیت آموزش مهارت جویان را برعهده دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با اشاره به اینکه ارتقای مهارت شاغلین بنگاه‌های اقتصادی نیز در دستور کار فنی و حرفه‌ای قرار دارد، اضافه کرد: طرح تدوین اسناد حرف برای معرفی مشاغل و استانداردسازی مشاغل از دیگر سیاست‌های مجموعه فنی و حرفه‌ای است که در زنجان در مورد رشته معماری و صنعت چاقو انجام شده است.

انصاری با اشاره به اینکه شعار سنوات اخیر ارتباط بسیاری با مهارت‌افزایی دارد، اضافه کرد: در همین راستا امسال تفاهم‌نامه‌هایی با پارک علم و فناوری استان منعقد شده و فرصت خوبی برای حضور واحدهای فن‌آور و نخبگان با مراکز فنی و حرفه‌‌ای ایجاد شده است.

وی در انتهای سخنان خود از خیرین و فعالین بخش خصوصی برای مشارکت در طرح ها و آموزش دعوت کرد و گفت: در بحث اشتغال نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت خیرین داریم تا فرصت آموزش و یادگیری را برای جوانان محیا شود.

Print

تعداد نمایش ها (41)/نظرات (0)

x
replica watches for sale
دی ان ان
123movies